Компанія ПрофХолод – виробник сендвіч-панелей і промислових холодильних та морозильних камер. Має власний завод і великі виробничі потужності. Поставляє продукцію не тільки на території РФ, а й в інші країни. Здебільшого орієнтований на виготовлення продукції на замовлення. У ПрофХолод є 2 сайти: Рrofholod.ru працює на продаж холодильних та морозильних камер, складів, дверей і фурнітури для них, Profpanel.ru – спеціалізується виключно на реалізацію ППУ і PUR панелей.
Замовник, в першу чергу, хотів збільшити кількість цільового небрендового пошукового трафіку на Рrofholod.ru. Оскільки на той час сам сайт був виключно корпоративний без чітко виражених закликів до цільових дій і можливості їх відслідковування. В другу чергу, займати лідируючі позиції по ВЧ запитах тематики, таких як «холодильна камера» і т.п., тим самим обходячи конкурентів і отримуючи звернення на замовлення.
Необхідно було пропрацювати план дій і проконтролювати їх результативність на кожному етапі.
Для досягнення поставлених цілей пішли двома паралельними шляхами:
1. Базовий набір робіт по внутрішній оптимізації сайту: максимально пропрацювали семантику, виправили усі наявні технічні помилки (їх особливо було багато на англійській версії сайту, до якої практично ніхто не докладав необхідних зусиль), переписали SEO-метатеги з урахуванням нових запитів, додали мікророзмірку на сайт і провели ряд інших робіт. Коли з ними було завершено, то сайт отримав оцінку 95% зі 100% по показниках аудиту SerpStat.
2. Проте не однією технічного стороною єдиною. Аналіз конкурентів в пошуковій видачі показав, що для досягнення перших позицій в Organic Яндекс та Google по продуктових висококонкурентних запитах необхідно змінювати пропозицію і сторінки сайту, розвивати каталог.
Клієнт позиціонував, що виготовляє холодильні/морозильні камери будь-яких розмірів і будь-якої складності, категорично не бажав демонструвати ціни («Усе залежить від замовлення» - була стандартна відповідь). Проте усі конкуренти мали величезні каталоги з продукцією та цінами, хоча й з одним фото для усіх, лише з різницею по товщині стінок і розмірами. Банально, але як є.
Нами була запропонована ідея проаналізувати ТОП10 конкурентів і обрати 6-9 камер, найбільш пропонованих по параметрах, для формування власних стандартних готових рішень. А тим клієнтам, котрим вони не підійдуть – давати можливість замовити товар під власні потреби і заміри. Як результат, були замакетовані і втілені на сайті нові сторінки відповідно до типів і очікувань цільової аудиторії.
1. В пошуковому маркетингу усе повинно починатися з цілей бізнесу і вивчення цільової аудиторії. Для цього провели брифування, що зачепило власників бізнесу, маркетологів, данні відділу продаж та виробництва. На його основі виписали основні цільові дії кожного сегменту аудиторії і запропонували відповідний функціонал на сайті.
1. Видимість сайту в пошукових системах зросла майже в 2 рази. Після початку запровадження змін в період переіндексування нових сторінок пошуковими системами – невеличкий спад, а уже через 2,5 тижні після нього – стабільний ріст.
Мікс врахування факторів ранжування, особливостей бізнесу і характерної поведінки різних груп цільових аудиторій, що втілюється в пропозиції на сайті – це не лише частина інтернет-маркетингу, а і невід’ємна складова сучасного просування сайту в пошукових системах. Технічна сторона звісно важлива і “must have”, з цим ніхто не сперечається, її довести до пуття просто набагато легше. Тому досліджуйте, пробуйте і досягайте поставлених цілей.
Ми можемо підібрати ефективне рішення для Вашого бізнесу.